Konsultacja ze specjalistą na temat wzrostu

Witam Mój syn ma skończone dwa lata od roku czasu jego wzrost znajduje się na 3 centylu czasami troszeczkę poniżej, mierzę go co miesiąc, przy porodzie miał 54cm. Ja mam 160cm a ojciec 176cm, syn jest fizycznie bardzo podobny do swojego taty. Czy taki wzrost trzeba skonsultować ze specjalistą czy to jest jeszcze "norma"? Nasz pediatra uważa że taki jest jego urok.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, jeżeli wzrost dziecka utrzymuje się na stałym poziomie w siatkach centylowych to nie ma potrzeby dalszej diagnostyki i wskazań do leczenia. Na tym etapie dziecko należy jedynie obserwować i dokumentować wzrost.