Konsultacja związana z podejrzeniem nerwicy natręctw

Witam mam 24 lata. Rozmawiając ostatnio z koleżanka zasugerowała mi ze moge mieć nerwice natręctw. Powtarzam czynności po kilka razy, mam mysli od ktorych nie moge sie uwolnić, uporczywe. Czy moge isc na wizytę do psychiatry? W moim mieście dosc długo czeka sie na wizytę NFZ (maj) wiec chciałabym isc prywatnie do lekarza, zamiast chodzić do kilku i marnować pieniądze. Prosze o szybka odpowiedz

Dzień Dobry Pani,

Z Pani opisu może wynikać, że to nerwica natręctw.
Są to tak zwane perseweracje, które angażują Panią mentalnie i energetycznie.

Zachęcam Panią do podjęcia terapii poznawczo-behawioralnej,
Skierowanie do Poradni zdrowia psychicznego i do psychiatry(w ramach NFZ) da Pani lekarz pierwszego kontaktu.

Trzeba jednak poczekać albo prywatnie.

Życzę, żeby się Pani udało,
Irena Mielnik-Madej

Witam serdecznie,
bardzo prawdopodobne będzie u Pani rozpoznanie zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych (OCD), których cechą charakterystyczną są nawracające natrętne myśli i/lub czynności. Przyczyn może być wiele, dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii, która może okazać się najskuteczniejsza. Terapeuta pomoże odnaleźć przyczynę napięcia, skorygować ślady przykrych doświadczeń, co przyczyni się do wyeliminowania objawów OCD.
(Do psychologa/psychoterapeuty przyjmującego w ramach NFZ wymagane jest skierowanie od lekarza psychiatry lub internisty).

Pozdrawiam i życzę powodzenia
Monika Wiatr
psycholog, psychoterapeuta

Witam,
Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne
nie tylko dezorganizują życie ale też przynoszą
poczucie niepewności i zagubienia,
hamują aktywność społeczną i utrudniają normalne
funkcjonowanie w społeczeństwie,
zabierając tym samym całą radość życia.
Zaburzeniom tym często towarzyszy silny lęk,
rozdrażnienie, napięcie psychiczne,
nieumiejętność odpoczywania.
Jeżeli chce Pani skutecznie pozbyć się
problemu i wyleczyć z nerwicy natręctw,
to zachęcam do psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy,
ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
W szczególnych przypadkach możliwe są
konsultacje online, np. za pośrednictwem
komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Witam, w takiej sytuacji, gdy zależy Pani na szybkiej konsultacji proszę skorzystać z pomocy lekarza psychiatry. Powtarzanie czynności oraz natrętne myśli mieszczą się w tzw. zaburzeniach obsesyjno-kompulsywnych. Kompulsje utrzymują się mimo tego że, osoba doświadczająca ich może zdawać sobie sprawę iż są irracjonalne i próbuje się im przeciwstawiać. Czynności te są wykonywane z reguły w celu zniesienia natrętnego myślenia, redukcji lęku i strachu.

Przesyłam pomocny link:
https://swiatprzychodni.pl/specjalnosci/psychiatra/czestochowa/
Pozdrawiam serdecznie