Konsultacje psychiatrycznej na NFZ

Witam. Czy są takie placówki, gdzie można skorzystać z konsultacji psychiatrycznej na nfz przed 18 rokiem życia bez prawnego opiekuna?

Bez obecności opiekuna prawnego podczas samej rozmowy, spotkania można skorzystać z pomocy specjalistów w Poradniach Psychologiczno-Pedagogicznych oraz Poradniach Zdrowia Psychicznego dla Dzieci. Jednak opiekun najprawdopodobniej będzie musiał być obecny przy zapisywaniu się i podpisać zgodę. Warto pytać bezpośrednio w placówkach o procedury przyjęcia- często różnią się one między sobą.

Szanowna Pani, jeśli nie skończyła Pani 18 lat to opiekun prawny będzie musiał wyrazić zgodę na badanie psychiatryczne oraz dalsze ewentualne leczenie. Dlatego też na planowaną pierwszą wizytę u lekarza psychiatry musi się Pani zgłosić razem z rodzicami. Pozdrawiam, Monika Wysota