Konsultacje psychologiczne przy podejrzeniu depresji z lękami

Witam. Stwierdzono u mnie depresje z lekami, elementy nerwicy. Wmawiam sobie tysiace chorob natomiast z badania krwi wynika ze wszystko ok :) biore lek fluoxetin od 4 tyg i nie czuje poprawy, wizyty u psychiatry to juz na porzadku dziennym a on mowi ze musze czekac. Ale mam pytanie. Odczuwam dziwne uczucie w glowie, nie umiem go opisac, tak jakby ucisk, powietrze lub fale w glowie polaczone z zaburzeniami koncentracji, dezorientacja. Czy to normalne przy mojej diagnozie??

Mgr Anna Rossa Psycholog, Katowice

Różne dziwne uczucia w głowie są dość typowe przy nerwicy. Dobrze dobrane leki zazwyczaj przynoszą pewną ulgę, ale nie likwidują przyczyny emocjonalnej. Polecam wybrać się na psychoterapię. Tam można poznać, co tak bardzo rozregulowało emocje, że aż "uderzają do głowy". Kiedy emocje się ułożą, to i w głowie się uspokoi.

Dzień Dobry Pani,

Opisane przez Panią symptomy wskazują na objawy depresji lękowej.

Tak nie musi być!

Z mojej strony, zalecałabym Pani by równolegle z farmakoterapią podjąć leczenie psychoterapeutyczne, które leczy przyczynę objawów, poprzez dotarcie do prawdziwego ich źródła.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani najbardziej potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com