Kontak ze śliną psa a wścieklizna

Pisałam tu juz wiele razy, byłam też u lekarza ale nie otrzymałam pomocy, nie wiem co robić. Miałam kontakt ze śliną koleżanki, która byc może została ugryziona przez psa. Co jeśli pies był wściekły i ją zaraził? Czy ja też powinnam się martwić? Gdzie się zgłosić? Mój lekarz rodzinny powiedział, że nic nie może zrobić. Umieram ze strachu. Co robić? Gdzie szukać pomocy? Proszę o pomoc.

Milena Lubowicz

Proponuję kontakt z punktem konsultacyjnym w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym, tam oszacowane zostanie ewentualne ryzyko zarażenia.
Pozdrawiam