Kontakt kobiety w ciąży z dziećmi chorymi na rumień zakaźny

Witam, jestem w 20 tc, jestem nauczycielką w klasach 0-3. Okazało się, ze obecny byl chłopiec, który przechodzi rumień zakaźny. W tej samej klasie jsą dzieci chore na tą samą chorobę (nieobecnych w szkole). 1.Czy ze względu na mój zawód i częstą styczność z dziećmi mam większą szansę na to że jestem już odporna? 2.Czy zachowując środki ostrożności- brak kontaktu dotykowego oraz nie zbliżanie się do chorego mogłam uniknąć zakażenia czy rumień jest na tyle łatwy do złapania, że to bez znaczenia?

Jeśli nie przechodziła Pani choroby to nie ma odporności. Zachowanie właściwej higieny ma oczywiście znaczenie, natomiast rumień zakażny jest chorobą wirusową i ryzyko zakażenia zawsze istnieje.