Kontakt z byłym partnerem po rozstaniu

zostawił mnie 1,5 miesiąca temu. po 3 latach. zerwalismy kontakt. wczoraj byly moje ur. odezwal sie napisal mi zyczenia.podziekowalam za zyczenia tylko. a potem zaczal zadawac pytania. takie zwykle. ze slyszal ze kupilam auto. ( mam nadal kontakt tel z jego mama ) zapytal jeszcze o cos tam. Odpowiadalam na zadanie pytania i tyle. nie pytalam o nic i on juz tez. Czy to mozliwe ze on teraz tego zaluje? wiedzial ze nie chce miec kontaktu. cboli mnie to jak sie odzywa. bo ja ciagle go pamietam.

Może żałuje, może nie - niestety odpowiedź na to pytanie może dać sam zainteresowany, a dociekania osób postronnych są w tym wypadku tylko zwykłym gdybaniem. Jeżeli podobna sytuacja się powtórzy w przyszłości najlepiej będzie zadać pytanie wprost o motywy takiego działania - zwykłe "dlaczego do mnie piszesz?" od razu rozwieje Pani wątpliwości i pomoże zachować spokój, który - jak rozumiem - został w tym momencie zaburzony. Pozdrawiam.

Witam,

Jest to dla Pani na tyle świeża i bolesna sytuacja, że wciąż wiadomość sms, z konkretnej okazji bądź telefon, wzbudza wielkie emocje, domysły, może nadzieję?, które wydają się powoli przygasać w momencie gdy tego kontaktu nie ma. Najlepsze w takich sytuacjach są bezpośrednie pytania o motywy kontaktu. Warto również przyjrzeć się temu dlaczego Pani utrzymuje kontakt z mamą byłego partnera, w jakim celu, co to Pani daje i czy pomaga w procesie pewnego rodzaju żałoby, którą trzeba po zakończonym związku, by mieć lepszy wgląd w siebie i dystans do zdarzeń.

Pozdrawiam,

Małgorzata Mazurek