Kontakt z chorym na ospę w 29-tygodniu ciąży

Witam , jestem w 29 tygodniu ciazy . Wczoraj moja mama z ktora mieszkam miala kontakt z dzieckiem chorym na ospe ktore najprawdopodobniej ma juz strupki . Ja i mama najprawdopodobniej przechodzilysmy juz ospe ale zastanawia mnie czy istnieje jakies zagrozenie dla mnie badz plodu .Dodam ze mama przyniosla kilka rzeczy z domu chorej . Bardzo prosze o szybka odpowiedz .

Małgorzata Panek

Jeśli nie przechodziła Pani ospy ryzyko dla dziecka istnieje. W przypadku, gdy nie jest Pani pewna, radziłabym niezwłocznie udać się do lekarza rodzinnego celem oceny zasadności podania immunoglobulin po ekspozycji. Proszę wziąć ze sobą swoja książeczkę zdrowia dziecka.
Pozdrawiam