Kontakt z chorym na żółtaczkę

Dzień dobry, Mój wujek umiera na raka w szpitalu. Lekarze oceniają, że pozostało mu niewiele czasu. Mówią nawet, że to kwestia godzin. Leży na oddziale zakaźnym, ponieważ ma żółtaczkę. Czy kontakt z chorym stanowi zagrożenie zarażeniem się żółtaczką. Pozdrawiam

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

żeby odpowiedzieć na to pytanie należy poznać co jest przyczyną żółtaczki. Jeśli jest to żółtaczka wywołana wirusem to jak najbardziej można się zarazić. Natomiast jeżeli przyczyna jest inna to nie ma takiej możliwości. Proszę zapytać się o to lekarza prowadzącego.

Pozdrawiam.