Kontakt z miejscami intymnymi a możliwość zapłodnienia

Witam, czy mogło dojść do zapłodnienia gdy jakiś czas po stosunku partner miał kontakt z moimi miejscami intymnymi (wkładał palce do pochwy) Wcześniej w toalecie po zdjęciu prezerwatywy umył ręce i dokładnie wytarł .

Renata GrzechociĹska

Witam.
Aby doszło do zapłodnienia konieczny jest bezpośredni kontakt ejakulatu z drogami rodnymi kobiety. Jeżeli do takiego nie doszło ryzyko ciąży nie istnieje. Plemniki podczas kontaktu z mydłem i urazami mechanicznymi (wytarciem rąk) giną. Jeżeli bardzo się Pani niepokoi, dla własnej pewności może Pani wykonać test ciążowy.
Pozdrawiam.