Kontakt z zakażoną krwią z wirusem HIV

Dzien dobry. Mam pytanie apropo zakażenia wirusem Hiv. Zdaje sobie sprawę, ze będę kolejną osobą, z podobnymi pytaniem, lecz fakt, ze sprawa mi nie daje spokoju zmusza mnie do tego. Mianowicie jakis czas temu wrocilem do domu i na ręce miałem plamkę nie swojej krwi ok 1cm x 1cm zorientowałem się w momencie kontaktu krwi z moimi wargami/ustami, że to jest krew poprzez jej smak, tak wiec nieumyślenie ją polizałem. Czy mogło wyniknąć z tego jakies zagrożenie?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, może jeżeli w jakikolwiek sposób Pani śluzówki były uszkodzone. Szansa niestety więc istnieje jeżeli nastąpiła taka sytuacja a krew była od osoby zakażonej HIV. Pozdrawiam.