Kontrola morfologii po przebytej mononukleozie

Mój 9 letni syn miesiąc temu przebył mononukleozę. Ale nadal jest blady i ma sińce pod oczami, schudł. Od września ub. r. często był przeziębiony (katar) i jelitówki. Testy wykluczyły alergie. Zatoki szczękowe leczone ospenem w b.r. (zacienienia w rtg oraz jakieś zgrubienia w zatokach czołowych). Czy konieczna jest kontrola morfologii i wątroby i kiedy po mononukleozie? Syn także uskarża się na mdłości po jedzeniu, zwłaszcza wieczorami. Do jakiego specjalisty najpierw mam udać się z dzieckiem?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w pierwszej kolejności dziecko powinien zobaczyć pediatra. Wobec ustąpienia objawów klinicznych mononukleozy nie ma potrzeby kontrolowania morfologii krwi, wskazaniem do badania może być natomiast bladość, osłabienie i utrata masy ciała.