Kontrola po przebytym odmiedniczkowym zapaleniu nerek

Witam, czy jest konieczne dalsze leczenie lub kontrola po przebytym odmiedniczkowym zapaleniu nerek? W miesiącu październiku br syn- 9 lat był hospitalizowany (gorączka ból, przy mikcji itd., przyczyna e. coli, leczony antybiotykiem dożylnie) Syn po wyjściu ze szpitala wykonał kontrolne badania moczu 1 raz w tygodniu- wyniki prawidłowe (trzykrotnie) oraz brał furagin przez 3 tygodnie. Czy jest potrzebna jakaś kontrola lub dalsze leczenie? Lekarz rodzinny sugeruje, aby nie kontynuować badań?

Szanowna Pani,
To wszystko zależy. Po pierwsze od tego czy są jakieś objawy. Czy ostatnie wykonane badania były prawidłowe. Czy wcześniej chorował na choroby nerek. Czy lekarza coś niepokoi czy też nie.
Jeśli nie ma czynników ryzyka to wszystko powinno być dobrze.
z poważaniem,

J.Zachwieja