Kontrolna tomografia komputerowa po usunięciu torbieli z guzem na nerce

Jeżeli została usunięta torbiel z guzem na nerce to kiedy należy zrobić kontrolną tomografię.lekarz prowadzący najpierw powiedział że za pół roku,a teraz przy następnej wizycie powiedział że za rok.Martwimy się i nie chcemy przegapić aby znowu stało się coś złego.Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam. Po pierwsze jaki to był guz?? Nerki są stosunkowo łatwo "osiągalne" badaniem USG i to badanie można częściej powtarzać kontrolując rozwój sytuacji. Zależnie od rozpoznania histopatologicznego wyciętego guza onkolog decyduje o bardziej inwazyjnych badaniach.

Dr n. med. Marek Rawski

SZanowna Pani - proste rozwiązanie: CT można wykonać nawet za rok, ale w miedzyczasie np. nieobiążajace USG za 3 miesiace. Jest w stanie wykazać pewne, ewentualne nieprawidłowości, które przyśpieszą termin badania CT.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt internetowy: ZnanayLekarz.pl – Tam znajdzie Pani wszystkie informacje kontaktowe.
Pozdrawiam, Dr n. med. Wojciech Kawiorski, Specjalista Chirurg Ogólny, Chirurg Gastroenterologiczny, Chirurg Onkologiczny, Gastrolog, Proktolog.