Kontrolne badania po usunięciu torbieli na śledzionie

W 2006 roku ( 14 lat miałam) została u mnie zdiagnozowana duża torbiel na śledzionie. Została usunięta chirurgicznie wraz ze śledzioną. Po niedługim czasie skutkiem ubocznym operacji okazała się anemia na niedobór żelaza. Czy teraz mimo dobrych wyników krwi powinnam wykonywać co pół roku morfologie krwi + żelazo oraz usg jamy brzusznej kontrolne? Dodam że lekarka zaproponowała mi co jakiś czas wykonać kontrolne usg jamy brzusznej.

Z uwagi na wywiad przebytej operacji i niedoborów metabolicznych konieczne są okresowe kontrole lekarskie i laboratoryjne. USG jamy brzusznej wykonywać min 1x w roku.

Witam. Zbyt dużo wątpliwości i zbyt mało informacji klinicznych - jakie było rozpoznanie histopatologiczne wyciętej śledziony. Podejrzenia budzi amputacja całej śledziony a nie częściowa resekcja. Po splenektomii raczej nie powinno być anemii. Zagrożeniem są infekcje organizmu. Skąd konieczność wykonywania usg kontrolnych? Proszę otwarcie porozmawiać z leczącym onkologiem? hematologiem?