Kontrolne badanie krwi a sztywność, bóle kości, bóle głowy, zmęczenie i senność

Witam, zrobiłam ostatnio kontrolnie badanie krwi na czynnik RF 20,3 IU/ml(norma 0-15), OB 19 mm/h więc również podwyższone. Do tego sztywność, bóle kości (?), przy poruazaniu szyją słyszę jakby takie ocieranie (dwóch kręgów? ), częste pulsujące bóle głowy, ciągłe zmęczenie i senność. Powinnam sie bać? Co może mi dolegać? Jakie kroki podjąć? Dodam jeszcze, że mam 22 lata. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.

Aleksander Ropielewski

Prosze zgłósić się do lekarza, który oceni konieczność wykonywania dodatkowych badań RF i OB są bardzo mało specyficznymi badaniami i nie nalezy przejmować sie ich nieznacznie odchyleniami odnormy.