Kontrolowanie arytmii a stosowanie kreatyny i odżywek białkowych oraz trening na siłowni

Witam Mam 35lat w wieku 19lat podczas odbywania służby wojskowej wykryto u mnie dystonie sercowo-naczyniową i czestoskurcz komorowy , przez dwa lata bralem propranol i po tych dwóch latach wojskowa komisja lekarska stwierdziła że jestem zdrowy. Od tego czasu do dzisiaj nie zażywam żadnych leków przeciw arytmi oprocz magnezu i potasu , co roku robie badania kontrolne ale nic nie wykryli chociaż pare razy w roku łapie mnie arytmia , czy mogę zażywać kreatyne i odżywki białkowe ćwicząc na siłowni ?

Czy może je Pan zażywać? Tak, ale stanowczo tego odradzam. Sztuczna dieta z ekstremalnie wysoką zawartością białka jest niebezpieczna dla organizmu, szczególnie dla nerek. Co więcej, bardzo szybki wzrost masy mięśniowej poprzez forsowny wysiłek fizyczny i sztuczną podaż aminokwasów może spowodować pogłębienie się Pana problemów z układem sercowo naczyniowym. Ćwiczenia na siłowni są jak najbardziej dobrym pomysłem, ale jak ze wszystkim w życiu trzeba zachować umiar.