Kontrolowanie erekcji i analizowanie sytuacji

Dzień dobry, mam pewne obawy jeśli chodzi o współżycie. Kiedyś raz podczas stosunku z byłą partnerką miałem zanik erekcji i od tego czasu mam ten problem. Mianowicie boję się że to sie moze powtórzyć z nową dziewczyną. Teraz bardzo często sprawdzam podczas masturbacji ,, siłe i stopień,, erekcji a jak jest czasem słabsza to strasznie to analizuję dlaczego to sie stało itd. Nocne erekcje zazwyczaj występują. Czy można jakoś wyjść z tego błednego koła? Pozdrawiam

Pana trudności -jak wynika z opisu- bardziej związane są z emocjami, poczuciem wartości i nadmiernym kontrolowaniem reakcji organizmu (które to funkcjonowanie zaburzone zostaje przez nadmierna kontrolę) niż z fizycznymi, somatycznymi trudnościami. Przerwanie błędnego koła następuje najczęściej przez zmianę w schemacie postępowania, zaniechanie dotychczasowych działań związanych z kontrolą (np podczas masturbacji), zmianę sposobu myślenia o sobie i swojej wartości. Szczególnie, ze trudności z erekcją mogły także mieć związek z trudnościami w relacji z byłą dziewczyną. Dlatego tez stała, bezpieczna relacja, w której będzie się Pan czuł kochany i akceptowany, a także Pan będzie zaangażowany emocjonalnie, będzie sprzyjać satysfakcji ze współżycia (niezależnie od stopnia i siły erekcji).
W razie potrzeby zalecana byłaby konsultacja z psychologiem i/lub seksuologiem.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza