Kontrolowanie poziomu cukru w 15. tygodniu ciąży

Witam jestem w 15tyg.cią. jakiś czas temu gin. stwierdził cukrzyce ciążową, byłam na teście obciążenia glukozą i po wypiciu mam w normie wyniki tylko na czczo mam za wysokie. Poszłam do lekarza rodzinnego aby dostać glukometr i kontrolować ten cukier. Mam glukome. optium xido i wynik na czczo przeważnie jest 124-126mg/dL i lekarz rodzinny mówi że mam dobry ten cukier ponieważ te glukometry zawyżają a gineko. twierdzi że mam zły cukier. Już sama nie wiem kogo słuchać.

Milena Lubowicz

Bardziej wiarygodne od oznaczenia glukometrem jest oznaczenie laboratoryjne. W ciąży ewentualna cukrzyca musi być ściślej kontrolowana ze względu na dobro matki i dziecka, stąd pewnie troska ginekologa.
Pozdrawiam