Kontuzja barku a kwalifikacje do wojska

witam. Jestem po kontuzji barku i chciałbym przystąpić do kwalifikacji wojskowych lecz jedna konkurencja sprawia mi problemy, mianowicie podciąganie na drążku, sprawia mi to trudność oraz odczuwam ból oraz takie uczucie jakby coś mi przeskakiwało w stawie, przez co nie mogę wykonać więcej jak 2 powtórzenia, dodam ze pierwszy raz miałem problem z barkiem kilka lat temu na wskutek upadku co zrobić żebym mógł wykonać te ćwiczenie więcej razy nie odczuwając aż takiego bólu i dyskomfortu. pozdrawiam

Szanowny Panie,
Jeżeli chce Pan otrzymać odpowiedz na swoje pytanie musi Pan przejść badanie ortopedyczne i ewentualnie poddać się badaniom obrazowym.
Pozdrawiam,
dr n. med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu