Kontuzja kolana, pęknięcie łąkotki a jego bolesność

Witam, 3 lata temu miałam kontuzje kolana, usg wykazało pękniętą łękotkę. Lekarz powiedział że się zrośnie, ale mam co do tego wątpliwości. Mam bóle kolana, promieniuje do rzepki i piszczela. Ból występuje przy klęczeniu, kucaniu. Kiedy biegam i skaczę mam wrażenie że zaraz coś mi w kolanie przeskoczy i upadnę. Proszę o poradę. Z góry dziękuję

Witam,
wymienione objawy świadczą o niestabilnym uszkodzeniu łąkotki. Z mojego doświadczenia łąkotka samoistnie zrasta się bardzo rzadko. W przypadku objawów bólowych niezbędne jest leczenie operacyjne. Najlepszą metodą obrazową diagnozującą uszkodzenia łąkotki jest rezonans magnetyczny. Proponuję konsultacje u ortopedy wykonującym artroskopię.
pozdrawiam,
Rafał Mikusek - ortopeda traumatolog