Kontuzja prawego kolana a badanie MR

Kontuzja prawego kolana Witam, miesiąc temu doznałem kontuzji prawego kolana. Dzisiaj odebrałem opis badania MR. Bardzo proszę Państwa o pomoc w "rozszyfrowaniu" moich wyników. Chciałbym się dowiedzieć co dzieje się z moim kolanem i jakie leczenie powinno być zastosowane w tym przypadku. Skan opisu: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/56a2ffecd40c36ef.html http://zapodaj.net/6d62a7179e1fe.jpg.html Z góry dziękuję za pomoc.

Radiologopisujac badanie - opisuje tylko to co widzi - nie moe opisac stanu klinicznego pacjenta.
OStateczna decyzje co do sposobu Pana prowadzenia . leczenia powinien podjac ortopeda - posiłkujac sie badaniem MRI w porównanie do Pana stanu ogólnego.

Konkluzja z opisu badania rezonansu:
płyn - wysiek, po przebytym urazie
prawdopodobne uszkodzenie MM - łąkotki przyśrodkowej kolana
ACL (więzadłokrzyżowe przednie) - (zachowana ciągłość - stan po urazie?) - radilog nie zobaczyl całkowitego zerwania ACL - nie oznacza to zarazem, że jest ono w pełni wydolne, może być tak bardzo naciągniete, żenie spełnia swojej funkcji i nie stabilizuje stawu kolanowego.nego oraz porowniania obrazu Pana kolana wzgledem MRI. Powodzenia

Zachecamdo konsultacji ortopedycznejw celu zbadania fizykal