Kontynuacja leczenia uzależnienie po detoksie

Jaka jest szansa na dalsze leczenie osoby uzależnionej po detoksie? Mój brat jest obecnie na oddziale detoksykacyjnym od 4 dni. Rodzice po wizycie u niego są załamani, jest jeszcze bardziej agresywny niż wcześniej, nie ma zamiaru się dalej leczyć. Jest po prostu tragicznie! Co można zrobić żeby podjął dalsze leczenie? Jak rozmawiać z nim?

Witam. Sprawa jest poważna i na tyle skomplikowana, że trudno tutaj wszelkie możliwości opisywać przez internet. Proszę zgłosić się do Poradni Leczenia Uzależnień (najbliższej lub takiej, która po prostu ma dobrą opinię) i zapisać się do grupy dla osób współuzależnionych. Takie zajęcia mogą być pomocne zarówno Pani, jak i rodzicom. Tam też będziecie Państwo mogli pogłębiać swoją wiedzę dotyczącą uzależnienia. Pozdrawiam

Nie da się kogoś zmusić do leczenia. Można na niego wpłynąć przez pozwolenie mu doświadczenia konsekwencji swojego uzależnienia, doświadczenie dorosłości, w której bierze się odpowiedzialność za swoje życie i swoje błędy.
Zachęcam także, by rodzice udali się na terapię dla osób współuzależnionych i rodzin osób uzależnionych. By naprawdę coś się zmieniło, konieczna jest nie tylko zmiana ich syna (i jego abstynencja), ale także zmiana ich postaw!