Korekcja laserowa blizny po usunięciu nowotworu

Witam.Cztery miesiące temu miałem usuwany nowotwor zlosliwy wraz z marginesem z dna jamy ustnej i węzłami chłonnymi szyi po stronie guza. Margines był czysty, na wszelki wypadek przeszedłem leczenie radio i chemio terapie. Po operacji mam dwie blizny po cieciu, jedna jest w okolicach obojczyka a druga ciagnie się po szyi od ucha az do podbródka,ta blizna na szyi jest bardzo krepujaca,słyszałem o korekcji laserowe blizn czy mógłbym za jakiś czas z tego skorzystać,czy to dla mnie zbyt ryzykowne ?

Czynna choroba nowotworowa jest przeciwwskazaniem do zabiegów laserowych. Wiec myślę, że musiałoby minąć minimum 5 lat od zakończenia leczenia. Ponadto zabiegi laserowe nie usuwają blizn całkowicie- sprawiają, że są one mniej widoczne. Proponuję również konsultację ze specjalistą chirurgii plastycznej- po zbadaniu doradzi najskuteczniejszy sposób.Pozdrawiam