Korekcja palucha a usunięcie stabilizatora

Witam! Miałam operację korekcji palucha koślawego z użyciem druta Kirschnera. Za dwa tygodnie drut powinien być wyciągnięty. Mam pytanie zatem, czy jego usuniecie odbywa się przy znieczuleniu miejscowym, lub jakimkolwiek? Czy jest to zbieg bolesny i czasochłonny? Planuję również skorzystać z prywatnej wizyty u chirurga-ortopedy - czy na Górnym Śląsku znajdę placówkę i lekarza który taki zabieg przeprowadzi. Czy uprzednio powinnam zrobić zdjęcie RTG, aby sprawdzić prawidłowy zrost kości?

Aleksander Ropielewski

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu, dlatego nie będzie on bolesny (o najbezpieczniejszym rodzaju znieczulenia zadecyduje anestezjolog). Jest to zabieg krótki (ok 30 min.) Jest wiele specjalistów i klinik działających na Górnym Śląsku, które mogą przeprowadzić zabieg o który Pani pyta, dlatego trudno mi wskazać najlepszą klinikę lub ortopedę. Przed zabiegiem należy wykonać zdjęcie kontrolne.

Witam!
Odpowiem ze strony anestezjologicznej - taki zabieg wykonuje się conajmniej w znieczuleniu miejscowym, a jeżeli jest to drut zagłębiony to w krótkim dożylnym.
Pozdrawiam.