Korekta ust kwasem hialuronowym a wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Witam, dwa lata temu zdiagnozowano u mnie chorobę WZJG. Mam pytanie, czy kwas hialuronowy wstrzykiwany w usta może mieć jakieś skutki uboczne podczas tej choroby? Aktualnie biorę od miesiąca sterydy encorton (stopniowo od 30mg przechodzę do 0 - koniec listopada) oraz tabletki assamax. Jestem umówiona na zabieg korekty ust kwasem hialuronowym, jednak dowiedziałam się, że przy moje chorobie nie jest to wskazane.

Szanowna Pani - trudno przewidzieć reakcję organizmu na ciało obce bo nie jest nam do końca znana etiologia owego schorzenia. Jednak..jeżeli ma Pani przemożną chęć zrobienia sobie przyjemności - można podjąć takie "ryzyko". Oczywiście po zakończeniu terapii sterydowej.

Pozdrawiam

U pacjentów z chorobami na tle autoimmunologicznym jakikolwiek "obcy" materiał może wywołać nadmierną aktywację układu odpornościowego i powstanie np. ziarniniaków. Ponadto stosowanie sterydów opóźnia procesy gojenia. Ostateczna decyzja co do przeprowadzenia zabiegów z zakresu medycyny estetycznej należy do Pani i lekarza, który ma go wykonać.