Korekta warg po operacji na rozszczepienie

Witam. Jestem po rozszczepieniu wargi, w dziecinstwie mialam przeprowadzona operacje, jednak moje usta nie sa rowne. Asymetria wystepuje w dolnej czesci gornej wargi. Prawa strona usta jest nizej opuszczona, niz lewa. Czy korekta takiej asymetrii jest mozliwa? Jesli tak, to czy zabieg taki jest bardzo inwazyjny?z

Tak, oczywiście jest możliwa. W zależności od tego jak duża jest asymetria i blizna konieczna może być tylko np. korekta kwasem hialuronowym , ale z reguły wymagany jest zabieg plastyczny , którego inwazyjność nie jest duża ale decyduje zawsze o sposobie operujący chirurg plastyk

Myślę, że taka korekta zapewne jest możliwa. Trzeba w tej sprawie udać się do chirurga plastycznego, który po bezpośrednim badaniu określi możliwości operacyjne, dalszy sposób postępowania ze zniekształceniem. Oczywiście takie korekty plastyczne są zabiegami inwazyjnymi przeprowadzanymi w znieczuleniu.