Korona i wkład na zębie trzonowym

korona + wkład Chcę zrobić koronę na zębie trzonowym (6-stka). Dentysta zaproponował mi zrobienie wkładu indywidualnego (wkład lany chromowo-kobaltowy) i na niego koronę. Czy jeśli zdecyduję się na koronę na cyrkonie wówczas efekt estetyczny będzie zachowany czy przy wkładzie tego typu metal będzie "przebijał" przez koronę? Czy powinnam jeszcze rozważyć inne propozycje? Zależy mi głównie na wytrzymałości i estetyce. Pozdrawiam

Wkład nie będzie przebijał. Proszę rozważyć zastosowanie wkładów szklanych, nie są tak sztywne jak metalowe i "pracują" razem z zębem co zmniejsza ryzyko pęknięcia korzenia zęba.