Korony porcelanowe a wyprostowanie zębów

Witam, mam korony porcelanowe na gornych jedynkach. Z tego co sie pamietam, z moich dwoch zebow pozostaly tylko dwa "kikuty". Czy moge w tej sytuacji wymienic te korony na licowki? Czy mam mozliwosc zalozenia aparatu na zeby? Lub co moge zrobic, jaki zabiegi moglabym wykonac, abym mogla cieszyc sie prostymi i bialymi zebami?

Witam serdecznie,
Niestety, w momencie kiedy zęby są oszlifowane pod korony, nie ma już możliwości wykonania na nich licówek. Jest za to możliwość wymiany np. na korony pełnoceramiczne, które jeśli wykonane odpowiednio nie ustępują estetyką licówkom.
Jeśli chodzi o możliwość leczenia ortodontycznego, to jest możliwe leczenie przy obecności koron, jest ono jednak leczeniem trudniejszym niż normalnie. W celu oceny możliwości i zakresu takiego leczenia, konieczna jest konsultacja w gabinecie.

Nie da się zrobić licówek na zębach, na których były wcześniej korony. Może Pani wymienić korony na nowe. Efekt estetyczny będzie taki sam, jak przy zrobieniu licówek ceramicznych. Zęby z koronami można leczyć ortodontycznie - czyli zakładać na nie aparat.