Korony zębowe a ciąża

Koronki na zęby przed czy po ciąży? Witam, ze względu na słabe zęby stomatolog zaleca mi wykonanie koron. Jednakże planuję też zajście w ciążę. Stąd pytanie czy lepiej wykonać całość pracy (leczenie + protetyka) przed ciążą, czy też jedynie wyleczyć zęby, a pracę protetyczną zostawić na okres "po urodzeniu", żeby cała trudna praca "koronowania" i dość duże jej koszty nie poszły na marne jeśli ciąża ponownie osłabi zęby na tyle, że trzeba będzie powtarzać niektóre zabiegi?

Nie ma przeciwwskazań aby zrobić pracę protetyczną przed zaplanowaną ciążą .Wiem z własnego doświadczenia ,że jak maluszek się już pojawi na świecie to nie mamy na nic czasu , teraz Pani ma go dużo i warto z tego skorzystać aby wyleczyć i uporządkować sprawy zdrowotne.

Lek. dent. Agnieszka Jackowska

nic nie stoi na przeszkodzie a wręcz korony dadzą zębom dodatkową ochronę
może Pani spokojnie wykonać leczenie przed ciążą
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk