Korony zębowe a wykonanie badania MR

Witam, Mam założone 4 koronki na górnych jedynkach i dwójkach. Sądzę, że są to korony porcelanowe napalane na stopie stali dentystycznej. Moje pytanie jest następujące - mam mieć wykonany rezonans magnetyczny kręgosłupa -odcinek lędźwiowy. Czy koronki są przeciwwskazaniem do wykonania rezonansu? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie,

Implanty dentystyczne są przeciwwskazaniem względnym do wykonania badania. Oznacza to, że badanie może być wykonane, po konsultacji z lekarzem kierującym na badanie lub radiologiem w Pracowni MRI. Proszę zadzwonić lub osobiście skontaktować się z Pracownią MRI celem konsultacji.

Pozdrawiam.