Korzystanie z e-papierosów przy antykoncepcji Logest

Mam 27 lat i stosuję antykoncepcję hormonalną (Logest). Wiem, że nie powinnam w takiej sytuacji palić, ale czy mogę korzystać z e-papierosa, czy lepiej z niego zrezygnować? I czy negatywny wpływ na antykoncepcję ma stricte nikotyna? Bo może w takiej sytuacji mogłabym palić elektroniczne papierosy, które jej nie zawierają?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Wpływ e-papierosów na przyjmowane leki jest niezbadany, dlatego nie powinno się palić również e-papierosów przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej, gdyż to również może mieć potencjalnie negatywny wpływ.