Korzystanie z solarium po usunięciu żylaków i żyły odpiszczelowej

Witam jestem miesiac po usunieciu żylaków i zyly odpiszczelowej chcialam zapytac po jakim czasie moge bezpiecznie pójść do solarium. Z góry dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

Witam serdecznie, teoretycznie po miesiącu jest to dopuszczalne, rozsądniej jest odczekać do 3 miesięcy. A najlepiej teraz wykonać uzupełniającą skleroterapię, jeśli pozostały pajączki czy nieestetyczne żyły sieciowe, by doszczętnie usunąć niewydolne żyły, co o wiele lat odwlecze proces powstawania nowych żylaków. Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog