Korzystanie z solarium przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam,Chciałabym zacząć opalać się w solarium,aby lepiej prezentować się na balu studniówkowym. Zażywam pigułki antykoncepcyjne i w Internecie wyczytałam,że nie powinno się ich łączyć z solarium. Co o tym myśleć,czy wynikają z tego zagrożenia?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Solarium nie wpływa na działanie antykoncepcji hormonalnej.

Witam serdecznie,
podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych może wzrosnąć ryzyko powstawania przebarwień skóry. Biorąc pod uwagę dużą intensywność promieniowania UV w solarium, ryzyko to wzrasta jeszcze bardziej. Polecam samoopalacze lub opalanie natryskowe w gabinecie kosmetycznym.

Pozdrawiam,
ES

Dzień dobry,

Podczas przyjmowania antykoncepcji hormonalnej lepiej unikać korzystania z solarium, ponieważ wzrasta ryzyko powstania przebarwień. Jeśli chodzi tylko o opaleniznę na studniówkę, lepiej wybrać się na opalanie natryskowe.

Pozdrawiam