Kość nosowa u dziecka w 30-tym tygodniu ciąży

Witam, jestem w 35 tc.i mam 34 l. W 12 tyg.miałam robiony test papp-a i ryzyko ZD wyszło b.niskie. 1:5600. Równiez w tym tygodniu Nt wynosiła 1,3mm a kości nosowe widoczne. Super. W 20 tyg.lekarz zauważył w serduszku zwapnienie, tzw.efekt piłeczki golf. lub inaczej ognisko hyperechogenne, które już w 30 tyg.zniknęło. Od 20 tyg synuś nie chciał pokazać twarzyczki, dopiero udalo sie w 30 tyg. I co? Lekarz stwierdził, że wg niego kość nosowa jest zbyt mała. Przeżywam mękę.Reszta badań ok.Pomóżcie
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ocena profilu płodu umożliwia stwierdzenie niedorozwoju kości nosowej u płodu. U płodów z wadami genetycznymi np. z zespołem Downa nie rozwija się kość nosowa, stąd płaski profil płodu. Porada ta jednak przekracza możliwości naszego forum. Proszę konsultować się z lekarzem bezpośrednio.