Kości nosa bez ewidentnych zmian urazowych w rtg profilowym

Proszę o wskazówki w postępowaniu. Rozpoznanie: złamanie kości nosa. RTG: kości nosa bez ewidentnych zmian urazowych w rtg profilowym. Zalecenia: Ochrona nosa przez miesiąc, zwolnienie z WF. Nie wiemy kiedy zgłosić się na kontrolę, co z opatrunkiem, kiedy go usunąć itd. Martwię się czy nos zrośnie się prawidłowo. Uraz był w czwartek 29 X 2015, dziś jest sobota. Proszę o wskazówki.

Szanowna Pani,

z opisu wynika, że kości nosa nie są przemieszczone i złamanie nie wymaga interwencji chirurgicznej. Ochrona nosa może ograniczyć się do unikania urazów ale lepiej jest - po konsultacji ze specjalistą (co zdecydowanie rekomenduję) założyć zewnętrzny aparat ochraniający (gips lub płytka).
Kontrolne badanie zazwyczaj wykonuje się po okresie kolejnych 3 tygodni.

Serdecznie pozdrawiam i życzę zdrowia.
dr Tomasz Matuszewski