Koślawe kolana u 2-letniego syna

Witam, mój 2 letni synek ma koślawe kolanka. Byłam u ortopedy, który kazał dziecku wkładać do butów wkładki ortopedyczne, drugi ortopeda powiedział, że jest to normalne u dzieci w tym wieku i absolutnie nie można takiemu małemu dziecku stosować wkładek ortopedycznych. Proszę o informację co w takim przypadku powinnam zrobić. Stosować wkładki czy też zaczekać do momentu az dziecko będzie większe i wówczas jeśli będzie taka potrzeba zastosować wkładki

Dzień dobry,

Zdania lekarzy są na ten temat podzielone- jedni traktują to zjawisko jako fizjologiczne , inni już nie. Z mojego punktu widzenia radziłabym przede wszystkim zaopatrzyć dziecko w odpowiednie obuwie korekcyjne z obcasem Thomasa. Pozwala on podwyższyć część podeszwy buta o kilka milimetrów zmieniając sposób obciążania stref wzrostowych kończyny dolnej,
Warto również skonsultować się z fizjoterapeutą, który pokaże proste ćwiczenia korekcyjne do wykonywania w domu.

Pozdrawiam serdecznie.