Koślawe stopy u 10-latka

Witam mój syn ma 10lat i stopy koślawe. Nosił wkładki ale nic nie pomaga z roku na rok jest gorzej, co mam robić?

Dzień dobry,

Proszę stosować u syna buty korekcyjne z obcasami Thomasa lub specjalistyczne wkładki. Duże znaczenie ma w tym przypadku odpowiednia dieta, bogata w witaminy odpowiadające za zdrowe i mocne kości, takie jak: witamina D, wapń. Z aktywności fizycznej proponuje przede wszystkim gimnastykę korekcyjną, a także: rower, jazdę na koniu, pływanie kraulem.
Jeśli wada będzie się pogłębiała, trzeba rozważyć noszenie aparatu ortopedycznego lub szyny. Ostatecznością jest operacja.

Pozdrawiam serdecznie.