Koślawość stopy po operacji usztywnienia stawu skokowego

Witam, proszę o odpowiedź w mojej sprawie. Jestem po operacji ortopedycznej usztywnienia (artrodezy) stawu skokowego w październiku 2015 r., rozpoznano u mnie koślawość stopy (Q74.2). Lekarz operujący dał skierowanie do szpitala z adnotacją "Pilne!". Poprzedni ortopeda bagatelizował to przez ponad rok i nawet nie zlecił RTG, wada ta pogłębiała się. Teraz są powikłania - długotrwały obrzęk i ból. Czy szybsza operacja przyczyniłaby się do mniejszych powikłań pooperacyjnych? Czy złagodziłaby je?

Koślawość stopy narasta przez lata lub jest od urodzenia sądząc po nr icd Q74 , adnotacja pilne jest delikatnie mówiąc niezrozumiała. Obrzęk i ból są normalne po zabiegu. Pilnego zabiegu wymagają urazy np złamania czy rany a nie wady wrodzone