Kosmetyki dla cery naczynkowej

Witam. Chciałbym się poradzić w sprawie kosmetyków do cery naczynkowej. Znalazłem Ruboril ma świetne opinie. Napisane, że trzeba go stosować przez 3 miesiące. Czy to znaczy, że po tym czasie efekt już zostaje, czy trzeba co jakiś czas na nowo? Czy można stosować taki krem non stop? Dodatkowo chciałbym zapytać o Disoreal. Ma w sobie retinol który ma za zadanie pogrubić naskórek. Czy tak zrobi? Czytałem, że najlepiej po retinol do dermatologa, ale żeby też z nim nie przesadzić. Dziękuję pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Rzadko preparaty kosmetyczne mają długotrwałe działanie na pewno trzeba będzie go stosowac regularnie, a retinoidy ściśle wg zaleceń lekarza.

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
jeśli ktoś zmaga się z cerą naczynkową, to niestety skóra wymaga specjalnej pielęgnacji przez całe życie. Umieszczony na opakowaniu czas stanowi optymalny okres, po jakim następuje poprawa. Po wspomnianym okresie można zacząć stosować preparaty o mniejszym stężeniu składników aktywnych.
W przypadku cery naczyniowej proszę zwrócić szczególną uwagę na stosowanie kremów z wysokimi filtrami podczas kąpieli słonecznych.