Kosmetyki i pielęgnacja cery mieszanej

Mam mieszana cere. Nie jestem pewna czy uzywam odpowiednich kosmetykow do jej pielegnacji. Wieczorem myje twarz zelem do mycia twarzy z nivea(cera tlusta, mieszana), na noc nakladam krem nawilzajacy (rowniez cera tlusta, mieszana) a makijaz zmywam mleczkiem (rowniez tlusta, mieszana). Czy odpowiednio o nia dbam?

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
wszystko zależy od tego, jak Pani skóra reaguje na tego rodzaju pielęgnację. Jeśli wszystkie obszary na twarzy pozostają nawilżone w tym samym stopniu, nie odczuwa Pani ściągnięcia, a obszary przetłuszczające się są zmatowione dłuższy czas - proszę kontynuować ten sposób pielęgnacji. Radziłabym zamiast mleczka używać płynu micelarnego - jest to doskonały sposób na delikatne zmycie makijażu, jak jak i dodatkowe oczyszczenie i stonizowanie skóry po używaniu żelu. Proszę pamiętać o zabiegach w gabinecie kosmetycznym. Już w przypadku jednej wizyty w miesiącu (zabieg z wykorzystaniem peelingu kawitacyjnego, masażu twarzy, możliwe ultradźwięki) Pani skóra będzie lepiej wchłaniać składniki aktywne kremów, a dzięki temu będzie zdrowsza i pełna blasku.

Dzień dobry,

Cera mieszana jest zwykle tłusta w środkowej części twarzy i sucha po bokach. Z tego wymaga szczególnej pielęgnacji. Nie możemy stosować zbyt agresywnych kosmetyków, żeby jeszcze dodatkowo jej nie wysuszać. Na szczęście obecnie na rynku kosmetycznym istnieje cała gama produktów przeznaczonych do pielęgnacji tego typu cery. Ja osobiście zdecydowanie bardziej polecam kosmetyki gabinetowe lub apteczne niż drogeryjne. Po pierwsze moją one lepszy skład a po drugie w miejscu typu apteka czy gabinet może Pani liczyć na fachową poradę i pomoc w doborze właściwego kremu. Poza mleczkiem i kremem warto zaopatrzyć się też w tonik i peeling. Jesienią można też wykonać kilka zabiegów złuszczających peelingiem chemicznym, który usunie martwe komórki naskórka, odblokuje ujścia gruczołów łojowych i jednocześnie poprawi poziom nawilżenia.
W razie dodatkowych pytań - służę pomocą

Pozdrawiam
Abigail Laskowska