Kosmetyki w ciąży

Witam,
chciałam się dowiedzieć czy używanie samoopalaczy lub kremów brązujących w ciąży może być szkodliwe? Czy są jakieś kosmetyki lub składniki kosmetyków, których należy unikać podczas ciąży? Dziękuję

Witam serdecznie,

W ciąży balsamów brązujących lub samoopalaczy lepiej nie stosować. Zwłaszcza nie należy sięgać po kosmetyki nieznanych firm. Może Pani udać się do apteki gdzie być może znajdzie Pani odpowiednie kosmetyki dla kobiet w ciąży. Najlepiej sięgać po preparaty, które są dozwolone dla kobiet w ciąży.

Pozdrawiam

Witam, oczywiście można używać w ciąży kosmetyków samoopalających, ważne jest to aby w swoim składzie nie zawierały retinolu. Lub można wybrać się na opalanie natryskowe.