Kosmki jelitowe nieznacznie spłaszczone z pogłębieniem krypt

Czy to Celiakia? Czy inne przyczyny złego wchłaniania?-jakie? Witam. Z gastroskopii wn. Gastropatia przedodzwiernikowa. Diagnostyka ZZW. Wynik bad histopatologicznego :Kosmki jelitowe nieznacznie spłaszczone z pogłębieniem krypt. W blaszce właściwej błony śluzowej obecne obfite nacieki limfocytarne. Całość obrazu odpowiada zespołowi złego wchłaniania typ 3 a wg Marsha. Objawy mdłośći , bóle żołądka i brzucha, często biegunki, gazy,anemia. Co z tą gastropatią? Co oznacza, że kosmyki jelitowe są nieznacznie spłaszczone z pogłebieniem krypt? Czy to jakiś poważny problem z kosmykami jelitowymi? Martwię się trochę, ponieważ problemy z jelitami, a dokładniej właśnie z kosmykami jelitowymi dosyć często wystepują w mojej rodzinie, więc zapewne jestem w jakiejś grupie ryzyka tego typu chorób... Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedzi. Pozdrawiam.

To wynik charakterystyczny dla celiakii. Leczenie celiakii polega na stosowaniu diety bezglutenoowej ścisłej. Na diecie obraz jelita wróci do normy i zacznie ono wchłaniać pokarm normalnie a objawy cofną się. Dietę należy stosować stale.