Kosmki łożyskowe z ogniskową martwicą i z cechami przewlekłego aktywnego stanu zapalnego

WITAM ,
odebrałam dzisiaj wynik histopatologiczny, bardzo proszę o przetłumaczenie. Czy mam jakiś wielki problem? Bardzo wręcz błagam o odpowiedź.
DECIDUA, MEMBRANAE DECIDUALES ATQUE VILLI CUM NECROSI FOCALI ET CUM INFLAMMATIONE CHRONICA ACTIVA.
Dziękuję z góry, pozdrawiam, Ania

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Niestety nie podała Pani, w jakich okolicznościach pobrano materiał do badania histopatologicznego oraz jakie (jeśli w ogóle) ma Pani obecnie objawy. Rozumiem, że było to po porodzie lub po poronieniu. Na podstawie "suchego" wyniku nie można ocenić stanu Pani zdrowia. Treść wyniku mówi, że w pobranym materiale znajduje się doczesna (zmieniona "ciążowo" błona śluzowa macicy) oraz kosmki łożyskowe z ogniskową martwicą i z cechami przewlekłego aktywnego stanu zapalnego. Najlepiej by było, gdyby omówiła to Pani ze swoim lekarzem ginekologiem, który zna Pani historię i może Panią zbadać.
Pozdrawiam serdecznie!