Kostniak w obrębie zatok bocznych

Witam mam taki wynik KT zatok bocznych wykazuje kostniaka 9mmm w zatoce czołowej niepełna przegroda kostna w prawej zatoce szczękowej i odcinkowe pogrubienie błony sluzowej do 6mm w zachyłku zębodołowym prawym. Pneumatyzacja blaszki pionowej prawej małżowiny nosowej środkowej. Prawostronne skrzywienie przegrody nosowej z kolcem na szczycie wypukłości, uciskającym prawą małżowinę nosową dolną- proszę o pomoc co to znaczy dla mnie jako pacjenta czy czeka mnie operacja ? proszę o radę dziękuje

Proszę się zgłosić na konsultacje laryngologiczną.
Specjalista na podstawie wyniku TK, zgłaszanych dolegliwości oraz badania przedmiotowego ustali dalsze postępowanie.

Dr n. med. Anna BĹaĹźucka

kostniak jeśli nie upośledza drożności zatoki i nie modeluje kości czołowej nie wymaga interwencji - jeśli chodzi o zachyłek zatoki szczękowej i pogrubienie błony śluzowwej to warto skonsultować się ze stomatologiem w celu wykluczenia ewentualnych ognisk zębopochodnych
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk