Kostniak widoczny w rtg zębów

Dzien dobry, na zdjęciu rtg. panoram. zebów na żuchwie pomiędzy 5 a7 zębem (6 brak )mam białą okrągłą plamkę sred. ok 1 cm. , chirurg stomatolog powiedział mi ,że to kostniak i żeby nie ruszac jeżeli nie boli, za rok zrobic jeszcze raz takie zdjęcie dla kontroli. nie wiem czy tak zrobic , czy jeszcze udac sie na konsultacje do innego lekarza, bardzo chciałabym Panu podesłac to zdjęcie mailem o ile to możliwe. Pozdrawiam Aneta

Kostniak to łagodna zmiana,to guz niezłośliwy,zbudowany z tkanki kostnej i jako taki nie wymaga leczenia. Większość z nich nie rośnie, nie powoduje dolegliwości, nie wymaga leczenia, a jedynie obserwacji. Kostniaki szybko rosnące, blokujące ujścia zatok, wywołujące bóle głowy lub inne niepokojące objawy, powinny być usuwane.Po ewentualnej operacji wyleczenie jest całkowite. Warto jednak co jakiś czas kontrolować zmianę - powiedzmy raz w roku rtg zatok obocznych nosa.