Koszmary senne a sposoby ich leczenia

Witam, Zawsze jest to samo: pisk/przerażający krzyk przy czym zrywa się (podnosi głowę), ma otwarte przerażone oczy, zwrócone zawsze w którymś kierunku- natychmiast ją przytulam i uspokajam, w momencie kiedy ją łapię przestaje krzyczeć, ale sam moment przerażenia trwa około 20 sekund. Po całej akcji pytam "dlaczego krzyczałaś??" powód przeważnie jest ten sam tzn. widzi kogoś kto np. stoi przy niej i patrzy się na nią, mężczyzna lub kobieta.. dzisiaj obudziła ją kobieta która przed nią klęczała.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Warto z dzieckiem skorzystać z porady psychologa. Proszę pamiętać iż często koszmary senne są wynikiem nadmiaru emocji w dzień.