Koszmary senne i zmęczenie po przebudzeniu

Dzień Dobry, od dwu dni męcza mnie koszmary senne. Dotychczas rzadko śniło mi sie cokolwiek, więc rano wstaję zmęczona. Czy to jest objawem jakiejś choroby, czy może niedoborem jakichś minerałów w organiźmie? Z góry dziekuję za odpowiedź. Urszula W.

Lek. Renata Ĺawniczek-KamiĹska

Dzień dobry Pani Urszulo
Objawy opisane przez Panią trwają 2 dni, może ostatnio wydarzyło się w Pani życiu coś istotnego, trudnego, o czym Pani intensywnie myśli.
Proszę zgłosić się na konsultację u Psychologa. Jeśli wykluczone zostanie podłoże emocjonalne zaburzeń snu proponuję zgłosić się do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam

Witam. Często koszmary senne związane są z naszą psychiką. To odpowiedź na nasze codzienne życie. Są silnie związane z reakcją psychiki na, jakieś planowane lub nagłe zmiany, stres, niepowodzenia, dramaty, depresje czy problemy. Jednak koszmary mogą mieć również podłoże w naszym zdrowiu.