Koszmary senne w 12. tygodniu ciąży

Ciąża a koszmary senne/Witam, jestem w 12 tc, ciążę znoszę bardzo ciężko, mam duże problemy żołądkowe, wymioty itp, dlatego mam spore zaburzenia snu. Od 2-3 tygodni, mam koszmary senne z jakimi jeszcze nigdy nie miałam problemu. śnią mi się dziwne sytuacje, zdeformowani okaleczeni ludzie itp, mimo że unikam oglądania takich rzeczy. Czy to burza hormonalna? A może NWC które mam zdiagnozowane ma na to wpływ? Jest sens pytać lekarza o jakieś tabletki nasenne by nie zasypiać spokojnie bez snów?

Proszę Pani,
Ciąża jest wielka zmianą. Można zatem przypuścić, że wystąpi stan zwiększonego pobudzenia - stąd trudności w zasypianiu. Oprócz oczekiwanego szczęścia, zawsze mogą pojawić się obawy o rozwój dziecka w czasie ciąży. Nie traktowałbym tych objawów jako odstępstwa od normy. Proszę się koncentrować na szczęściu posiadania dziecka, na miłości do niego.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski