Koszt operacji plastycznej nosa i czas gojenia się rany po zabiegu

Witam serdecznie, chciałabym się dowiedzieć, jaki jest koszt operacji plastycznej nosa, dokładnie chodzi mi o usunięcie garba na nosie? Proszę również o informacje, jaki jest czas gojenia się po zabiegu i czy jest to okres, w którym nie można chodzić do pracy? I czy jest to zabieg obarczony jakimś ryzykiem?

Szanowna Pani,

koszt operacji usunięcia garbu zależy od tego, czy coś jeszcze jest do zrobienia, co można ustalić tylko podczas bezpośredniej konsultacji. Cena może się kształtować od 7 do 10 tys. zł. Ryzyko - jak w przypadku wielu zabiegów - mogą pojawić się takie powikłania jak: krwawienie, krwiak przegrody, asymetria. W okresie pooperacyjnym, jeśli ktoś jest w stanie to może chodzić do pracy, ale jest opatrunek zewnętrzny na nosie, krwiaki na policzkach i nosie, dyskomfort w oddychaniu przez kilka dni, dlatego zalecany jest wypoczynek ok. 10 -14 dni.